TĒMA: Mājoklis

Vai jumta atjaunošana jāsaskaņo ar dzīvokļu īpašniekiem

J
jautā:
04. jūnijā, 2021
Светлана

Добрый день! На земле собственика находится несколько жилых домов с разными кадастровыми номерами. В доме №1 собственники квартир желают отремонтировать крышу. Необходимо ли спрашивать согласие владельцев дома №2?

Labdien! Uz īpašnieka zemes atrodas vairākas dzīvojamās ēkas ar dažādiem kadastra numuriem. 1. mājā dzīvokļu īpašnieki vēlas atjaunot jumtu. Vai ir nepieciešams lūgt otras mājas īpašnieku piekrišanu?

A
atbild:
17. jūnijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 1. pantā teikts, ka kadastra numurs ir nekustamajam īpašumam piešķirta viennozīmīga, neatkārtojama un nemainīga ciparu kombinācija (identifikators). Savukārt kadastra apzīmējums ir zemes vienībai, būvei, telpu grupai (piemēram, dzīvoklim) vai zemes vienības daļai piešķirta viennozīmīga, neatkārtojama un nemainīga ciparu kombinācija (identifikators).

Ja mājas ir ar dažādiem kadastra numuriem, tad nekustamie īpašumi ir patstāvīgi īpašuma tiesību objekti.

Taču, ja ēkām ir kadastra apzīmējumi, tad tas ir vienots īpašums.

Lai noskaidrotu, vai ēkām ir kadastra numuri vai apzīmējumi, informācija būtu jāmeklē zemesgrāmatā vai portālā kadastrs.lv.

Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam par māju apsaimniekošanu lemj dzīvokļu īpašnieku kopība.