Vai var mainīt atvaļinājuma naudas izmaksas laiku

J
jautā:
04. jūnijā, 2021
Vita

Labdien! Darbiniekam saskaņā ar Darba likumu un darba koplīgumu pienākas garš ikgadējais atvaļinājums, kas “iekrīt” gan maijā, gan jūnijā, gan jūlijā. Ja darbinieks uzraksta iesniegumu, ka vēlas atvaļinājuma naudu sadalīt pa mēnešiem (maijs, jūnijs, jūlijs) un atvaļinājuma naudu izmaksāt katram mēnesim sekojošajā algas dienā (jūnijā, jūlijā, augustā), vai saskaņā ar Darba likuma 69. pantu tā drīkst darīt? Paldies!

A
atbild:
29. jūnijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas izmaksāšana saskaņā ar Darba likuma 69. panta regulējumu pēc noklusējuma veicama ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma sākuma. Savukārt, ja darbinieks ir rakstveidā izteicis gribu atvaļinājuma naudu saņemt vēlāk, tad tā izmaksājama ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas reizē.

Šīs tiesības nav aprobežojamas ar vienu naudas izmaksas reizi, ja, piemēram, darbinieks izmanto dalīto atvaļinājumu un pats ir rakstveidā izteicis gribu atvaļinājuma naudu saņemt jau pēc atvaļinājuma izmantošanas.