TĒMA: Ģimene

Kas ir ģimenes apvienošana

J
jautā:
02. jūnijā, 2021
Guni

Ko nozīmē ģimenes apvienošana? Laulības? Kas vēl tiek uzskatīts par ģimenes apvienošanu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
Marika Mure
juriste

Laulības ir civiltiesisks institūts, ar kura palīdzību tiek nostiprināta sievietes un vīrieša savienība nolūkā radīt/izveidot ģimeni. Laulība pati par sevi nav ģimenes apvienošana.

Jēdziens “ģimenes apvienošana” parasti tiek izmantots ar migrāciju saistītos jautājumos, kad personai ģimenes apvienošanas nolūkos ir tiesības iegūt uzturēšanās atļauju citā valstī.

Piemēram, atbilstoši “Uzturēšanās atļauju noteikumiem” pretendēt uz uzturēšanās atļaujas saņemšanu Latvijas Republikā sakarā ar ģimenes apvienošanu var citas valsts piederīgie, ja viņi ir Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmuša ārzemnieka radinieki līdz trešajai pakāpei taisnā līnijā vai līdz trešajai pakāpei sānu līnijā vai arī svaiņi līdz trešajai pakāpei.

Turklāt uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā sakarā ar ģimenes apvienošanu var saņemt arī Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmuša ārvalstnieka laulātais.