Lasīšanai: 1 minūte

Par izsoles nodrošinājuma atgriešanu

J
jautā:
01. jūnijā, 2021
Olga

Vai pašvaldība ir tiesīga neatmaksāt nodrošinājuma naudu, ko samaksāju, piesakoties nekustamā īpašuma izsolē? Izsoles dienā pārdomāju iegādāties nekustamo īpašumu un kā izsoles vienīgais dalībnieks nepārsolīju nevienu soli. Pašvaldība uzskata izsoli par nenotikušu un nodrošinājuma naudu man kā vienīgajam dalībniekam neatgriež. Vai tā drīkst?

A
atbild:
20. jūlijā, 2021

Sākotnēji vajadzētu aplūkot, kas ir noteikts konkrētās nekustamā īpašuma izsoles noteikumos.

Izsoles noteikumos pie izsoles norises kārtības var būt iekļauts, piemēram, šāds punkts: “Izsole tiek atzīta par nenotikušu un nodrošinājums netiek atmaksāts nevienam no izsoles dalībniekiem, ja neviens no viņiem nav pārsolījis izsoles sākumcenu.”

Ja šāds punkts ir bijis iekļauts izsoles noteikumos, tad faktiski var uzskatīt, ka pašvaldība ir rīkojusies korekti.