TĒMA: Mājoklis

Par ūdensvada ievilkšanu jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai

J
jautā:
20. maijā, 2021
Jolanta

Dzīvoju divstāvu 5 dzīvokļu mājā, katrs dzīvoklis privatizēts, zemesgrāmatā noformēts, vienam kaimiņam pieder 2 dzīvokļi. Ciema teritorijā. Mājas vienā galā ir civilizācija: ūdens un kanalizācija (tas ir tam kaimiņam, kuram ir 2 dzīvokļi). Mājai ir 3 ieejas. No mājas galiem un pa vidu, ja tā var izteikties. Dzīvoklī zem mums neviens nedzīvo, tikai kā vasarnīcu izmanto, uztur dārziņu (manā skatījumā nav problēma). Mēs dalām ieeju un kāpņu telpu ar augšējiem kaimiņiem (kas pēc būtības jau nav problēma). Mēs arī vēlamies ūdeni (jāpiebilst, ka aka ir viena uz mājas zemes, bet tur ūdens praktiski nav.) Gribas savu urbumu un kanalizāciju. Atrodoties ciema teritorijā, vajadzīgs projekts, kuru paraksta visi kaimiņi. Un šeit sākas jautrākais, mūsu kaimiņi neredz vajadzību pēc ūdens, jo tas taču pietiek un viss esot kārtībā. Un ko lai dara? Es arī gribu dušu un automātisko veļasmašīnu, nevis visu laiku domāt, no kurienes pievest ūdeni, lai tā pietiktu gan drēbju mazgāšanai, gan ēšanai. Pašvaldība tikai noplāta rokas. Mājas zeme mums kopīpašumā, vecie nesadalīja, tā jau kaimiņš, kam pieder 2 dzīvokļi, okupējis lielāko piemājas teritoriju, jo tas pie viņa durvīm, tas zem viņa logiem. Bet mums jāmaksā nodoklis par to, kā nav, es jau nospļautos uz to, bet civilizāciju gribas. Kā rīkoties?

A
atbild:
21. maijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Daudzdzīvokļu māja nav privātmāja, un tajā lēmumi tiek pieņemti, ievērojot Dzīvokļa īpašuma likumu. Lai ierīkotu kanalizāciju un ūdensvadu, ir nepieciešams dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums, un tas ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem.

Ja saskaņojums ir iegūts, tad jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē.