Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņas vēršana uz dīkstāves pabalstu

J
jautā:
19. maijā, 2021
Andris

Labdien! Jautājums par tiesu izpildītāja ieturējumiem no dīkstāves pabalsta piemaksas par bērniem. Tas, ka tiesu izpildītājs drīkst ieturēt no dīkstāves pabalsta, ko izmaksā VID, ir zināms. Nav saprotams, vai drīkst ieturēt no piemaksas par apgādībā esošiem bērniem, ko papildus izmaksā VSAA. Šī piemaksa it kā domāta bērniem.

A
atbild:
24. maijā, 2021

Dīkstāves pabalsti ir pielīdzināmi darba samaksai, uz ko var vērst piedziņu.

Piedziņu nevērš uz dīkstāves un krīzes pabalsta piemaksu par apgādībā esošu bērnu.

Ja tiesu izpildītājs ir vērsis piedziņu uz naudas līdzekļiem, uz kuriem pēc likuma piedziņu nevar vērst, tad viņš par to ir jāinformē. Apķīlājot bankas kontu, tiesu izpildītājs neredz konta saturu un to, kādi naudas līdzekļi tajā ienāk. Ar tiesu izpildītāju ir jākomunicē.