Kadastrālās vērtības noteikšana

J
jautā:
13. maijā, 2021
Vladimir

Kāpēc zemes kadastrālā vērtība zem dzīvojamās mājas un blakus tai atšķiras?

A
atbild:
17. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jautājumi par nekustamo īpašumu kadastrālajām vērtībām un atšķirībām jānoskaidro pie šīs informācijas sagatavotājiem. Ja ir saņemts nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums un nav saprotams nodokļa aprēķins, tā pamatojums jāuzzina pašvaldībā, kas administrē šo nodokli.

Ministru kabineta 2020. gada 18. februāra noteikumi Nr. 103 “Kadastrālās vērtēšanas noteikumi”, kas ir spēkā no 2020. gada 21. februāra, noteic, kādi ir apbūves zemes kadastrālo vērtību bāzes rādītāji un to ietekmējošie faktori (zemes vērtību zona; lietošanas mērķis; platība; apgrūtinājumi).

Šo noteikumu 7., 8. un 9. nodaļa kadastrālās vērtības aprēķinam stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī. Kadastrālās vērtības aprēķinā līdz 2021. gada 31. decembrim piemēro Ministru kabineta 2006. gada 18. aprīļa noteikumu Nr. 305 “Kadastrālās vērtēšanas noteikumi” VIII, IX, X, XI, XII un XIII nodaļas normas, kas bija spēkā līdz MK noteikumu Nr. 103 spēkā stāšanās dienai.