Kad ir tiesības uz maternitātes pabalstu

J
jautā:
11. maijā, 2021
Zane

Labdien! Vai uz mani attiecas dekrēta pabalsts? Neesmu strādājusi, iestājos grūtniecibas uzskaitē. Grūtniecības laikā noslēdzu darba līgumu uz diviem mēnešiem, darba līguma termiņa beigumu datums ir līdz ar manu 30. nedēļu, kad likumiski varu doties dekrētā. Vai man vispār pienākas pirmsdzemdību un pēcdzemdību pabalsts, ja darba attiecības ir bijušas tikai divus mēnešus, bet beidzas savlaicīgi, līdz ar 30. nedēļu? Ceru, ka jautājumu uzdevu pietiekami skaidri. Paldies!

A
atbild:
17. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz maternitātes pabalstu ir sociāli apdrošinātām personām (darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem), par ko ir veiktas vai bija jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas:

  • ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (grūtniecības atvaļinājuma pirmajai dienai, no kuras tiek izsniegta darbnespējas lapa B);
  • ne mazāk kā 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Ja iepriekš neesat strādājusi un jums kā darba ņēmējai sociālās apdrošināšanas periods ir tikai divi mēneši, tad jums nav tiesību uz maternitātes pabalstu.

Informāciju par pabalstiem vecākiem varat iegūt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.