Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ārzemēs reģistrēta transportlīdzekļa izmantošana Latvijā

J
jautā:
11. maijā, 2021
Osvalds

Labdien! Cik liels nodoklis ir jāmaksā, braucot Latvijā ar Anglijā reģistrētu mototransportu? Kādi ir maksājumi, ja motociklu uz laiku pārreģistrē CSDD Latvijā?

A
atbild:
18. jūnijā, 2021

Saskaņā ar Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma 4. pantu transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par tādu motociklu, triciklu un kvadriciklu, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc 2005. gada 1. janvāra un par kuru transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā ir informācija par motora tilpumu, maksā atbilstoši tā motora tilpumam kubikcentimetros (cm3) šādā apmērā:

1) līdz 500 cm3 – 18 eiro;

2) no 501 līdz 1000 cm– 36 eiro;

3) no 1001 līdz 1500 cm3 – 54 eiro;

4) virs 1500 cm3 – 72 eiro.

(2) Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kuri nav minēti šā panta pirmajā daļā, ir 36 eiro.

Informācija par transportlīdzekļa pārreģistrācijas pakalpojumiem ir atrodama CSDD mājaslapā.