Lasīšanai: 1 minūte

Darba devējam jāizpilda līgums, ievērojot darbinieku tiesības

J
jautā:
10. maijā, 2021
Marīna

Labdien! Darba devējs ir devis 1 h pārtraukumu, kuru darbinieks pats var sadalīt, bet t/c nosaka savu pārtraukumu laiku, kas ir 55 minūtes. Ik pēc 2 h pa 5 minūšu pārtraukumam un viens 30 minūšu pārtraukums pusdienām. Vai t/c drīkst regulēt pārtraukumu laiku?

A
atbild:
13. maijā, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Situācijas apraksts vedina domāt, ka darba devējs konkrētajā gadījumā īrē telpas no tirdzniecības centra un pušu tiesības un pienākumus līdz ar to regulē noslēgts līgums. Līgumā var tikt noteikts, ka veikalam vai pakalpojuma sniegšanas vietai ir jābūt atvērtai noteiktā laika periodā, nosakot pieļaujamo pārtraukuma ilgumu. Par to, kā konkrētajā veikalā vai pakalpojuma sniegšanas vietā tiek organizēts darbs, lai nodrošinātu darbinieku tiesības uz pārtraukumu, vienlaikus ievērojot ar t/c noslēgtajā līgumā noteiktās prasības, atbildīgs ir darba devējs.