Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Paternitātes atzīšana, ja bērna māte mirusi

J
jautā:
07. maijā, 2021
Līga

Tēvs un es vēlos nokārtot paternitāti. Vai nepieciešams veikt DNS testu, ja māte ir mirusi?

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
Marika Mure
juriste

Lai situācijā, kurā bērna māte mirusi, nokārtotu paternitāti, tēvam jādodas uz dzimtsarakstu nodaļu un jāsniedz iesniegums paternitātes atzīšanai. Ja bērns ir vecāks par 12 gadiem, uz dzimtsarakstu nodaļu jādodas abiem, jo Civillikuma 155. panta septītā daļa noteic divpadsmit gadus sasniegušas personas piekrišanas nepieciešamību paternitātes atzīšanai.