Saņemot dāvinājumu no vecākiem, nav jāmaksā nodokļi

J
jautā:
06. maijā, 2021
Ruta

Labdien! Māte vēlas pārdot savu dzīvokli un naudu uzdāvināt man hipotēkas dzēšanai. Summa varētu būt ap 40 000 EUR. Kādi īsākie soļi jāveic un kas nepieciešams, lai likumīgi noformētu dāvinājumu? Vai obligāti norādāms dāvinājuma mērķis, vai arī pietiek, ja tiek norādīts dāvinājums? Vai iespējams, ka no dzīvokļa pārdošanas ieskaitītā nauda bankas “darījumu kontā” tiek pārskaitīta uz manu, nevis mātes kontu, mērķī norādot “dāvinājums”? Vai ir jāmaksā nodokļi? Iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
16. jūnijā, 2021

Dāvinājums no vecākiem Latvijā ar nodokļiem netiek aplikts.

Ieteiktu doties pie notāra – gan lai korekti un likumīgi noformētu dāvinājumu, gan lai noskaidrotu atbildes uz jautājumiem par naudas pārskaitījumiem. Jums, hipotēku dzēšot, visticamāk, būs jāuzrāda naudas līdzekļu izcelsme (šajā gadījumā – dāvinājums no mātes), tādēļ viskorektāk būs, ja dāvinājums – naudas pārskaitījums – jūsu kontā tiks ieskaitīts no mātes bankas konta.