Lasīšanai: 1 minūte

Vai patapinājuma līgumu drīkst slēgt bez visu kopīpašnieku piekrišanas

J
jautā:
04. maijā, 2021
Saule

Labdien! Vai drīkst bez visu kopīpašnieku piekrišanas slēgt patapinājuma līgumu lauksaimnieciskajai zemei? Kopīpašums nav sadalīts. Paldies!

A
atbild:
24. maijā, 2021

Kopīpašumu jautājumus regulē Civillikuma 1067.–1075. pants.

Civillikuma 1068. pants nosaka: rīkoties ar kopīpašuma priekšmetu, kā visumā, tā arī noteiktās atsevišķās daļās, drīkst tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu; bet, ja kāds no viņiem rīkojas atsevišķi, tad šī rīcība ne vien nav spēkā, bet arī uzliek pēdējam pienākumu atlīdzināt pārējiem zaudējumus, kas viņiem ar to nodarīti.

Ņemot vērā minēto, patapinājuma līgumu var slēgt tikai ar visu zemes kopīpašnieku piekrišanu (patapinājuma līgumu, no vienas puses, paraksta visi kopīpašnieki, no otras puses, patapinājuma ņēmējs).