Slimības lapu izsniedz ārsts

J
jautā:
03. maijā, 2021
Līga

Labdien! Atrodos BKA. Tas beidzas 01.06., tātad 02.06. jādodas uz darbu. Vai es drīkstu ņemt slimības lapu ar 02.06. veselības problēmu dēļ?

A
atbild:
24. maijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 3. un 10. punkts noteic, ka ārstniecības iestādes ārsts vai ārsta palīgs pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas, pieņemto lēmumu pamatojot medicīniskajā dokumentācijā, darbnespējas lapu var izsniegt:

  • sakarā ar slimību (arī arodslimību) vai traumu (arī nelaimes gadījumu darbā), kas saistīta ar darbspēju zaudēšanu;
  • ja nepieciešams saņemt ārstniecisku vai profilaktisku medicīnisko palīdzību;
  • ja nepieciešama izolācija karantīnas laikā;
  • ja atveseļošanās laikā pēc slimības (traumas) saskaņā ar medicīnisku atzinumu darbspēju atjaunošanai nepieciešams ārstēties rehabilitācijas iestādē;
  • sakarā ar stacionārā veicamu protezēšanu vai ortozēšanu;
  • sakarā ar stacionārā veicamu izmeklēšanu, ja ir ārsta norīkojums;
  • sakarā ar bērna kopšanu personai, kas kopj slimu bērnu, kurš nav sasniedzis 14 gadu vecumu; nav sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir smaga slimība, kuras dēļ nepieciešama ilgstoša ārstēšanās un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" ārstu konsilijs noteicis, ka nepieciešama vecāka nepārtraukta klātbūtne; nav sasniedzis 18 gadu vecumu un par kuru piešķirts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts;kopj bērnu, kurš nav sasniedzis 14 gadu vecumu un kuram nepieciešama izolācija karantīnas laikā;
  • grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā.

Līdz ar to par slimības lapas izsniegšanu lemj ārsts.