Piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu

J
jautā:
03. maijā, 2021
Monta

Labdien! Vecmamma vēlas uzdāvināt nekustamo īpašumu manai nepilngadīgajai meitai. Man pašai ir nenokārtotas parādsaistības (tiesu izpildītāji). Tā kā būšu aizbildne, interesē, vai tiesu izpildītāji var atsavināt šo nekustamo īpašumu no manas nepilngadīgās meitas.

A
atbild:
10. jūnijā, 2021

Nē, šādā situācijā tiesu izpildītājs piedziņu uz jūsu nepilngadīgās meitas īpašumu saistībā ar jūsu parādsaistībām vērst nevarēs.

Civillikuma 269. pants nosaka: aizbildnim jāpārvalda aizbilstamā manta ar tādu pašu rūpību un apzinību, ar kādu viņš kā labs saimnieks pārvalda savas paša lietas.

Civillikuma 280. panta normas nosaka: pārdot nepilngadīgajam piederošu nekustamo īpašumu pieļaujams:

1) izdalot mantojumu starp pilngadīgajiem un nepilngadīgajiem mantiniekiem;

2) neatliekamu parādu samaksai, kas pārgājuši uz viņu kopā ar mantojumu;

3) ja nav nekādu citu līdzekļu viņa uzturam;

4) ja pārdošana ir vienīgais līdzeklis novērst nepilngadīgajam draudošu ievērojamu zaudējumu.