Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa izmantošana Latvijā

J
jautā:
01. maijā, 2021
S

Labdien! Vai es Latvijā varu pārvietoties ar drauga automašīnu, kura ir reģistrēta ārzemēs uz viņa vārda? Vai tomēr ir nepieciešama kāda pilnvara vai kaut kas tamlīdzīgs?

A
atbild:
24. maijā, 2021

Speciāls pilnvarojums transportlīdzekļa izmantošanai nav nepieciešams, taču saskaņā ar Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma 9.1. pantu par ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu (vadīšanu) Latvijā ir maksājams transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. Plašāku informāciju par nodokļa samaksu un ārzemēs reģistrētā transportlīdzekļa izmantošu Latvijā jūs varat saņemt CSDD.