TĒMA: Tieslietas

Kā šķiroties tiek dalīta līzingā iegādāta automašīna

J
jautā:
01. maijā, 2021
Māris

Ja automašīna ir iegādāta līzingā un pieder līzinga kompānijai un es esmu tās turētājs, kas notiek ar automašīnu, ja līzinga periodā tiek šķirta laulība? Vai arī šajā gadījumā otrs laulātais pretendē uz 50% no automašīnas vērtības?

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
Marika Mure
juriste

Civilprocesa likuma 89. panta otrā daļa noteic, ka viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.

Ņemot vērā, ka jautājuma priekšmets ir manta, kas faktiski nepieder nevienam no laulātajiem, jo tās īpašnieks ir trešā persona, laulības šķiršanas gadījumā neviens no laulātajiem nevar pretendēt uz 50% no automašīnas vērtības, atstājot atklātu jautājumu par līzinga saistību ietvaros samaksāto summu un tās kompensāciju, ja iespējams pierādīt, ka maksājumu veikšanā piedalījušies abi laulātie.