Vai pienākas neizmantotā atvaļinājuma kompensācija, ja strādāts tikai dažus mēnešus

J
jautā:
20. aprīlī, 2021
Svetlana

Esmu nostrādājusi darbā no 1. februāra līdz 14. aprīlim. Pēc pašas vēlēšanās aizgāju no darba 15. aprīlī. Vai man pienākas neizmantotā atvaļinājuma nauda? Viņi man samaksāja tikai algu.

A
atbild:
28. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības uz atvaļinājumu darbiniekam rodas līdz ar darba līguma noslēgšanu un pirmo darba dienu.

Tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Tātad arī situācijā, ja darba attiecības ir ilgušas tikai dažus mēnešus, darbiniekam, darba attiecības izbeidzot, ir jāizmaksā proporcionāla neizmantotā atvaļinājuma kompensācija.

Atbilstoši Darba likuma 128. pantam, darba attiecības izbeidzot, darba devējam ir pienākums pēdējā darba dienā izmaksāt visas darbiniekam pienākošās naudas summas (darba algu, neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju u. c., ja tādas ir), kā arī izsniegt galīgo aprēķinu – informāciju, kurā norādīts izmaksājamo summu izklāsts.

Vairāk informācijas par galīgo aprēķinu lasiet skaidrojumā “Galīgais aprēķins – nauda un informācija.