Īpašumtiesību reģistrācija

J
jautā:
19. aprīlī, 2021
anna

Labdien! Ar ko jāsāk, lai īpašumam nokārtotu zemesgrāmatu? Jo pašlaik tēvs ir īpašuma lietotājs un tiesiskais valdītājs. Ko tas īsti nozīmē? Vai šos īpašumus var mantot? Vai sākumā tēvam ir jānokārto zemesgrāmata? Kur mums jāvēršas?

A
atbild:
26. aprīlī, 2021

Tiesiskā valdītāja statuss nozīmē, ka jūsu tēvs likumīgi ir tiesīgs lietot minēto zemesgabalu. Lietotāja statuss nozīmē, ka jūsu tēvs ir tiesīgs šo zemi lietot, bet tā nav viņa īpašumā. Līdz ar to sākumā jānoskaidro īpašumtiesību iegūšanas tiesiskais pamats, t. i., uz kāda pamata jūsu tēvs varētu reģistrēt īpašumtiesības uz sava vārda. Šim nolūkam rekomendējam jums vērsties pie zvērināta notāra, kurš pārbaudīs jūsu rīcībā esošos dokumentus un sastādīs nepieciešamos dokumentus īpašumtiesību reģistrācijai zemesgrāmatā. Ja jūsu tēvam ir vēlme atstāt šo īpašumu mantojumā (piem., pēc testamenta), tad arī testamentu noformēs un sastādīs minētais notārs.