TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis, ja neveidojas kapitāla pieaugums

J
jautā:
15. aprīlī, 2021
Inese

Labdien! Vēlos pārdot dzīvokli, kas pirms trijiem gadiem iegādāts ar hipotekāro kredītu. Protams, lielākā daļa naudas būtu jāatdod bankai, kā arī pati pārdošana jāsaskaņo ar banku. Bet no kādas summas man būs jāmaksā nodoklis? Pieņemsim, ka kredīta atlikums ir 40 000 eiro, bet dzīvokļa pārdošanas cena varētu būt 49 000 eiro (tāda pati cena, par kādu dzīvoklis tika iegādāts). Vai, pārdodot dzīvokli par tādu pašu cenu, par kādu tas iegādāts, ir jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
17. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli kā ienākumu no kapitāla pieauguma. Nodokļa likme ir 20% starpībai (ienākumam), kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes un ieguldījumu vērtību.

Ja šāda starpība starp pārdošanas cenu un iegādes vērtību – kapitāla pieaugums – neveidojas, tad nodoklis nav jāmaksā.