Lasīšanai: 1 minūte

Informācija par valsts sociālajiem pabalstiem vecākiem

J
jautā:
14. aprīlī, 2021
Elga

Drīz došos BKA. Kur man vērsties, lai pareizi saprastu, kādi dokumenti un kur ir jāsniedz un kā pieteikties bērna kopšanas pabalstiem (abi esam strādājoši)? Vai VSAA ir iespējams saņemt konsultāciju? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
27. aprīlī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Aiva Zīrāka, Pabalstu metodiskās vadības daļas vadītāja

Lai iegūtu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar dzīves situāciju “Ģimene gaida bērniņu”, tos var uzdot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) speciālistiem: rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz 64507020.

Speciālists izskaidros tiesības saņemt pabalstus un informēs par to saņemšanas kārtību, ņemot vērā par personu VSAA pieejamo informāciju.

Apmeklējot VSAA mājaslapu www.vsaa.gov.lv, jums ir iespēja iepazīties ar pabalstiem, kādus ir tiesības saņemt saistībā ar bērna gaidībām, dzimšanu un kopšanu. Informācija atrodama sadaļā “Pakalpojumi/Pabalsti” un “Atlīdzības/Pabalsti ģimenēm ar bērniem”.