Lasīšanai: 1 minūte

Kustamās mantas atgūšana

J
jautā:
14. aprīlī, 2021
Dace

Labdien! Kā atgūt savu kustamo mantu no iepriekšējās dzīvesvietas, ja beidzies oficiālajā vēstulē norādītais laiks? Mutiskas sarunas nav devušas rezultātu.

A
atbild:
26. aprīlī, 2021

Civillikuma 941. pantā ir noteikts: “Kustamās lietas, no kurām agrākais īpašnieks atteicies, izsakot to tieši vai ar lietas atmešanu, kļūst par atradēja īpašumu.” Tādējādi, ja iepriekšējās dzīvesvietas izmantošanas (īres) līgums paredzēja jums, atstājot dzīvesvietu, savas kustamās mantas izvest un dzīvokļa īpašnieks ir nosūtījis jums oficiālu aicinājumu savu kustamo īpašumu pārņemt, tad, tā kā jūs minēto pienākumu neesat veicis, īpašnieks ir tiesīgs uzskatīt, ka jūs no minētajām mantām esat atteicies (atmetot šīs lietas), un attiecīgās mantas kļūst par ieguvēja īpašumu, tas var ar tām brīvi rīkoties.