Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kopīpašnieku balsojums

J
jautā:
14. aprīlī, 2021
Daina

Daudzdzīvokļu mājā ir 25 dzīvokļu īpašumu un 1 īpašums, kas ir nedzīvojama telpa Nr. 26. Šim atsevišķajam īpašumam ir 29 kopīpašnieki. Šim īpašumam ir 1 balss, kas sastāv no 29/29 daļām. Vienoties un pilnvarot vienu no kopīpašniekiem nav iespējams. Vai var uzskatīt, ka gadījumā, kad lēmuma pieņemšanai vajag 50% + 1 balsi, ja no šiem 29 kopīpašniekiem “par” nobalso 16 kopīpašnieku, t. i., 16/29 daļas, šī 26. īpašuma 1 balss “par” ir saņemta?

A
atbild:
14. maijā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Ja no šiem 29 kopīpašniekiem “par” nobalso 16 kopīpašnieku, t. i., 16/29 daļas, nevar uzskatīt, ka šī 26. īpašuma 1 balss “par” ir saņemta.