Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad būs tiesības priekšlaicīgi pensionēties

J
jautā:
11. aprīlī, 2021
A.

Labdien! Kad es varu pretendēt uz priekšlaicīgo pensiju, ja mans dzimšanas datums ir 1963. gada 8. janvāris?

A
atbild:
26. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums no 2014. gada 1. janvāra no 62 gadiem katru gadu tiek paaugstināts par trīs mēnešiem, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi.

Personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, divus gadus pirms vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas ir tiesības vecuma pensiju pieprasīt priekšlaicīgi.

Tiesības uz priekšlaicīgo pensiju jums būs, sasniedzot 63 gadu vecumu: 2026. gadā.