Lasīšanai: 1 minūte

Par zemes iznomāšanu ES pilsonim

J
jautā:
10. aprīlī, 2021
Marika

Labdien! Vai ES pilsonis (Lietuvas pilsonis) var īrēt Latvijā nekustamo īpašumu, kuram ir lauksaimniecības un meža zemes izmantošanas veids, bez papildu ierobežojumiem?

A
atbild:
10. maijā, 2021
Marika Mure
juriste

Likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 28. pantā ir noteikti ierobežojumi attiecībā uz ārzemniekiem kā zemes īpašuma tiesību subjektiem, proti, ārvalstu pilsoņiem, kas vēlas iegūt zemi savā īpašumā.

Jūsu tiesības iznomāt zemes īpašumu Lietuvas pilsonim likums neierobežo. Taču jāraugās, vai un kā šāds darījums ietekmē maksājamo nodokļu apmēru. Šo jautājumu pirms darījuma slēgšanas būtu ieteicams noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā.