Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir invaliditātes apliecības derīguma termiņš

J
jautā:
07. aprīlī, 2021
Sandra

Labdien! Man ir 3. grupas invaliditāte līdz mūža beigām. Invaliditātes grāmatiņa izdota 12.02.2004. ar norādi: līdz turpmākam. Vai ir nepieciešams to atjaunot, vai arī tā ir derīga līdz mūža beigām?

A
atbild:
19. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja invaliditāte noteikta bez atkārtota ekspertīzes termiņa (uz mūžu), tad izsniegtās apliecības derīguma termiņš ir 10 gadi. Tas noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 450 par invaliditāti apliecinoša dokumenta paraugu, dokumenta izsniegšanas un uzskaites kārtību.

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invaliditātes apliecību – arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).