Lasīšanai: 1 minūte

Par to, kad jāierodas darbā pēc atvaļinājuma izmantošanas, jājautā darba devējam

J
jautā:
07. aprīlī, 2021
Gita

Labdien! Ja darbinieks dodas ikgadējā apmaksātā atvaļinājumā (4 nedēļas) no 12.04.2021., kad viņam ir jāatgriežas darbā?

A
atbild:
14. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājums ir piešķirts no 12. aprīļa uz četrām kalendārajām nedēļām, tad, ievērojot atvaļinājuma laikā iekrītošās trīs svētku dienas – 1. maiju (Darba svētki un Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena), 4. maiju (Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena) un 9. maiju (Mātes diena) –, atvaļinājuma pēdējā diena ir 12. maijs, darbā jāierodas 13. maijā.

Lai ar darba devēju neveidotos pārpratumi vai izpratnes atšķirības, šāda informācija citkārt darbiniekam būtu laikus jānoskaidro pie darba devēja. Parasti to ietver rīkojumā par atvaļinājuma piešķiršanu.