Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma periodi

J
jautā:
07. aprīlī, 2021
Helēna

Labdien! Ja atvaļinājums ir ieplānots no 19.04.2021. līdz 03.05.2021. (divas kalendārās nedēļas), cik darba dienas ir apmaksātas? Ja atvaļinājums ir ieplānots no 05.05.2021. (viena kalendārā nedēļa), kurā datumā jāatgriežas darbā un cik dienas ir apmaksātas?

A
atbild:
14. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pirmajā situācijā norādītajā divu kalendāro nedēļu apmērā piešķirtajam atvaļinājumam no 19. aprīļa, ieskaitot tā laikā iekrītošās svētku dienas, darba devēja pienākums būtu apmaksāt 11 atvaļinājuma dienas. Darbiniekam darbā jāierodas 5. maijā.

Otrajā situācijā atvaļinājumam, kas piešķirts uz vienu kalendāro nedēļu, no 5. maija, ieskaitot tā laikā iekrītošās svētku dienas, darba devēja pienākums būtu apmaksāt 7 atvaļinājuma dienas. Darbiniekam darbā jāierodas 13. maijā.