Atvaļinājuma periodu darba devējs ietver rīkojumā. Darbinieks var lūgt to izskaidrot

J
jautā:
06. aprīlī, 2021
Lāsma

Labdien! Vēlos noskaidrot par ikgadējā atvaļinājuma ilgumu, ja tā laikā iekrīt svētku dienas. Šogad devos ikgadējā atvaļinājumā no 26.03. līdz 04.04.2021. Pēc manas saprašanas, arī 06.04.2021. man pienāktos brīvdiena, jo 02.04. Lielā piektdiena, t.i., svētku diena iekrīt mana ikgadējā atvaļinājuma laikā. Taču 06.04.2021. saņēmu zvanu no darba vietas, ka 06.04.2021. man ir darba diena. Kā tad ir patiesībā?

A
atbild:
09. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Situāciju būtu jāskaidro pie darba devēja, pārliecinoties par rīkojumā, ar kuru tiek piešķirts atvaļinājums, ietverto informāciju.

Atbilstoši Darba likumam darba devējs piešķir atvaļinājumu saskaņā ar atvaļinājumu grafiku vai pusēm vienojoties. Likums paredz, ka atvaļinājumu var dalīt, ar nosacījumu, ka vienai atvaļinājuma daļai ir jābūt vismaz divu kalendāra nedēļu apmērā. Tas nozīmē, ka atlikušo laiku pastāv iespēja dalīt arī mazākos periodos, ja puses tā vienojušās.

Nezinot konkrēti, cik atvaļinājuma dienas atbilstoši nostrādātajam laikam jums tika piešķirtas, nav iespējams sniegt korektu atbildi.

Ievērojot nosacījumu, ka atvaļinājums tiek pagarināts par svētku dienu skaitu, konkrētajā situācijā, iespējams, atvaļinājuma periods ir 26.03. – 03.04.2021. – viena kalendāra nedēļa, pagarinot atvaļinājumu par vienu dienu 02.04. līdz 03.04.2021.

Citkārt jums ir iespēja lūgt darba devēju sniegt skaidrojumu par jautājumiem, kas saistīti ar atvaļinājumu, tostarp par konkrētu dienu, kad pēc atvaļinājuma jāatgriežas darbā.