Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieci, kas devusies bērna kopšanas atvaļinājumā, atlaist nevar

J
jautā:
12. martā, 2021
Ilze

Labdien! Ja sieviete, esot BKA, paliek stāvoklī, kā tas iespaido darbu? Vai viņai turpinās otrs BKA? Vai darba devējs tādēļ var palūgt aiziet, vai arī sievietei saglabājas darbs?

A
atbild:
17. martā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbiniecei, kas izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, tā laikā dzimst nākamais mazulis, viņai tiek saglabāts darbs un par to darba devējs viņu atlaist nav tiesīgs. To paredz Darba likuma 156. pants.

Par otro grūtniecību būtu labi informēt darba devēju laikus. Piemēram, piezvanīt, aizsūtīt e-pastu.

Ja BKA par pirmo bērnu ir izmantots līdz otrajai aiziešanai dekrēta atvaļinājumā nelielā apmērā, ieteicams mēnesi pēc dzemdību atvaļinājuma iesniegt darba devējam iesniegumu par pirmā BKA pārtraukšanu un otrā BKA piešķiršanu ar attiecīgu dienu, kad beidzas dzemdību atvaļinājums.

Tādējādi atlikušo periodu no pirmā BKA būs iespēja izmantot vēlāk (līdz pirmā bērna 8 gadu vecumam).