Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis, ja naudas saņēmējs nav tuvs radinieks

J
jautā:
12. martā, 2021
aldis

Kuram jāmaksā valsts nodeva, ja pārskaita naudu no ārzemēm? Persona nav radinieks. Summa pārsniedz 10 000 eiro.

A
atbild:
15. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja Latvijas iedzīvotājs ar bankas pārskaitījumu saņem vairāk nekā 1425 eiro gadā no ārvalstīs dzīvojošas personas, kas nav viņa laulātais vai radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, tad saņemtā nauda ir ienākums, kas jādeklarē. Naudas saņēmējam nākamajā gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par iepriekšējo gadu un jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no summas, kas pārsniedz 1425 eiro.