Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai apdrošināšanas atlīdzību apliek ar nodokli

J
jautā:
11. martā, 2021
Sergejs

Labdien! Pēc ceļu satiksmes negadījuma saņēmu apdrošināšanas atlīdzību par morālo kaitējumu. Vai man no šīs summas jāmaksā nodokļi?

A
atbild:
22. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar nodokli neapliek apdrošināšanas atlīdzības, kuras izmaksājušas Latvijā, ES dalībvalstī vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī reģistrētas apdrošināšanas sabiedrības. Tas noteikts likuma “Par iedzīvotāju nodokli” 9. pantā.