E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22749
Lasīšanai: 2 minūtes

Bāriņtiesas tiesības mantojuma lietā

J
jautā:
10. martā, 2021
Edīte

Labdien. Manas divas nepilngadīgās meitas, es un vēl četras vīra pilngadīgās meitas no iepriekšējās laulības esam saņēmušas mantojuma apliecības, mana vīra – meitu tēva – mantojums ir vienīgi nelieli naudas līdzekļi, nav nekādu īpašumu, un mantojuma apliecībā ir norādītas mantojuma daļas: katrai no meitām 3/24 un man 1/4. Vai bāriņtiesai ir pamats vēl prasīt papildus mantojuma dalījuma dokumentu, ja šajā gadījumā ir mantoti tikai naudas līdzekļi un to sadalījums jau skaidri norādīts mantojuma apliecībā? (Tas tiek pamatots, ka man izsniegtajā mantojuma apliecībā nav ierakstīts, kas un cik ir pārējo mantotāju, minētas tikai trīs personas – es un abas manas meitas.)

A
atbild:
13. aprīlī, 2021
Marika Mure
juriste

Bāriņtiesa ir institūcija, kas saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 4. panta otro daļu prioritāri nodrošina bērna vai aizgādnībā esošās personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību, tostarp mantojuma lietu kārtošanu un apsardzību. Turklāt bāriņtiesai jālemj jautājums par to, vai mantojuma pieņemšana atbilst bērna interesēm, t.i., vai tā pieņemšana nevar radīt nelabvēlīgas sekas.

Vadoties no uzdotā jautājuma formulējuma, kopsakarā ar 08.11.2013. Ministru kabineta noteikumu Nr. 1248 “Noteikumi par mantojuma apliecību paraugiem” 2. pielikumu, mantojot uz likuma pamata, mantojuma apliecībā norādāmi visi mantinieki, mantojuma sastāvs un viņu mantojuma daļas.

Ja radusies situācija, kurā bāriņtiesai nav skaidrības par atsevišķiem jautājumiem un lietas apstākļiem, tai ir tiesības iegūt papildu informāciju. Cits jautājums ir par informācijas iegūšanas veidu! Ja jūs pieprasīto informāciju esat apgrūtināta sniegt vai, piemēram, notāra izdotajā dokumentā ir nepilnības, bāriņtiesai kā pašvaldības institūcijai ir ne vien tiesības, bet arī pienākums šādu informāciju iegūt patstāvīgi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 2 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU