Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kompensācija par mājas uzkopšanu

J
jautā:
10. martā, 2021
Vilnis Dumpis

Labdien! Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgums, īpašnieku tiesības, ļauj veikt uzkopšanas un labiekārtošanas darbus, saņemot īres vai apsaimniekošanas maksas atlaidi, kompensāciju, kuru akceptējusi kopsapulce. Līdzīga prakse darbojas Jelgavā, Liepājā, mājas vecākajiem piešķirot kompensācijas. Kādi ir kompensācijas ierobežojumi? Kādi nodokļi?

A
atbild:
17. martā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pants kā pienākumu nosaka dzīvokļa īpašniekam piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā un segt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus. Likums neierobežo piešķirt kompensācijas apmēru par ieguldīto darbu.