TĒMA: Ģimene

Laulības šķiršana pie notāra – ātrāka un lētāka

J
jautā:
10. martā, 2021
Māris

Labdien! Vēlos uzzināt, vai var ātri un vienkārši izšķirt laulību. Bijām laulāti gadu, bet nodzīvojām kopā tikai apmēram mēnesi. Mums nav kopīgu bērnu un mantas. Paldies!

A
atbild:
16. martā, 2021

Atbilstoši Civillikuma 69. pantam laulību var šķirt vai nu tiesa, vai notārs.

Pie zvērināta notāra laulību var šķirt, ja abi laulātie vienojas par laulības šķiršanu, proti, arī par mantas sadali.

Laulības šķiršana pie notāra ir ātrāka un lētāka – tā izmaksās aptuveni 100 eiro.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību” atlīdzības takse par laulības šķiršanas lietas vešanu ir 71,14 eiro (atbilstoši MK noteikumu 54. punktam). Tai pieskaita pievienotās vērtības nodokļa summu atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteiktajam apmēram. Zvērinātu notāru saraksts un tālruņu numuri ir atrodami Zvērinātu notāru padomes mājaslapā.

Citādi, ja laulātie, piemēram, nevar vienoties par mantas sadali, laulību šķir tiesa. Atbilstoši Civillikuma 70. pantam tiesa laulību šķir, pamatojoties uz viena laulātā pieteikumu.