Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma termiņš pārbaudes laikā

J
jautā:
08. martā, 2021
Gunta

Labdien! Jautājums par uzteikumu pārbaudes laikā. Darbs ir lombardā. Pārbaudes laiks vēl nav beidzies. Eju prom no darba. Uzrakstīju atlūgumu trīs dienas iepriekš (atbrīvot ar 10.03.2021.), bet priekšniece apgalvo, ka varēšot atbrīvot tikai ar 16.03., jo esot paredzēts veikt inventarizāciju vienā no lombardiem. Vai viņai ir tiesības mani neatbrīvot ar 10.03.? Vai viņa var mani turēt darbā piespiedu kārtā, lai 16.03. veiktu inventarizāciju? Es jau nestrādāju tikai tajā vienā veikalā, bet vairākās filiālēs. Tad kādā sakarā man jāpiedalās tajā inventarizācijā, ja darbinieki visu laiku rotē?

A
atbild:
12. martā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 47. pantam uzteikuma termiņš pārbaudes laikā ir trīs dienas. Proti, darba devējs pēc darbinieka uzteikuma saņemšanas ir tiesīgs to nodarbināt tikai trīs dienas.

Inventarizācija nevar būt pamatots apstāklis, lai darbinieku nodarbinātu līdz tās pabeigšanai.