Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai attaisnotajos izdevumos var deklarēt izdevumus par tehnisko palīglīdzekļu iegādi

J
jautā:
07. martā, 2021
Solvita

Labdien! Vai attaisnotajos izdevumos var iekļaut izdevumus par medicīnas tehnisko palīglīdzekļu un ortopēdijas preču iegādi? Paldies!

A
atbild:
29. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai atgūtu daļu no gadā samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa, var deklarēt izdevumus par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu, zobārstniecības pakalpojumiem (ieskaitot zobu protezēšanu), endoprotēžu un citu veidu ar cilvēka organismu savienotu protēžu izgatavošanu un iegādi, ja par to nav samaksāts no Nacionālā veselības dienesta vai citu personu līdzekļiem.

Attaisnotajos izdevumos par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu nevar ieskaitīt izdevumus par ārstniecības līdzekļu (ārstniecisko preparātu, zāļu un vitamīnu), medicīnas ierīču un preču iegādi.