E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22655
Lasīšanai: 3 minūtes

Vai bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji var saņemt atbalstu krīzē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. martā, 2021
Jūlija

Vai mūsu uzņēmuma darbinieki var saņemt valsts pabalstu 300 eiro apmērā (pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogi un atbalsta personāls saņems piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos)? Mēs esam bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, reģistrā statuss ir aktīvs.

A
atbild:
09. martā, 2021

Janvāra beigās valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu par 6,3 miljonu eiro piešķiršanu vienreizējām piemaksām pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem un atbalsta personālam par darbu Covid-19 pandēmijas laikā. Piemaksas apmērs ir aptuveni 30% no pedagogu zemākās algas likmes, un piemaksas aprēķinātas gan pašvaldību, gan privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļa informē, ka “bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, kas šo pakalpojumu sniedz, individuāli reģistrējoties, aprēķinā netika iekļauti, jo par viņiem IZM nav informācijas, t. i., viņi nereģistrējas Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS).

Piemaksas pedagogiem tika aprēķinātas, ņemot vērā katras iestādes VIIS ievadītos tarifikācijas datus līdz 2020. gada 27. novembrim. Savukārt atbalsta personāla (aukles, skolotāja palīgi) dati tika iegūti, aptaujājot katru izglītības iestādi, jo informācija par atbalsta personālu netiek ievadīta kopējā VIIS sistēmā.”

LV portāls jau ir rakstījis,ka Ministru kabineta noteikumu Nr. 404 “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība” 11. punkts paredz: ja pakalpojuma sniedzējs ir fiziska persona, piemēram, aukle, tai jābūt reģistrētai Valsts ieņēmumu dienestā kā individuālam komersantam vai kā saimnieciskās darbības veicējam.

Uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem atbalstu Covid-19 krīzē sniedz Valsts ieņēmumu dienests, pamatojoties uz tiesību aktos noteiktajiem nosacījumiem.

Pašnodarbinātie – VID reģistrēti saimnieciskās darbības veicēji un individuālie komersanti –, kas no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 30. jūnijam (bet ne ilgāk par termiņu, kurā ir spēkā epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktie saimnieciskās darbības ierobežojumi) piedzīvo ieņēmumu kritumu, var vērsties Valsts ieņēmumu dienestā un saņemt dīkstāves atbalstu.

Dažādie atbalsta pasākumi, ko var izmantot uzņēmumi un saimnieciskās darbības veicēji (pašnodarbinātie), apkopoti VID tīmekļa vietnes sadaļā “Atbalsta iespējas, saskaroties ar COVID-19 izraisītām grūtībām”.

Tas, vai jums ir tiesības saņemt kādu atbalstu, jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 158 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU