Lasīšanai: 1 minūte

Parādu piedziņu veic proporcionālā apmērā

J
jautā:
05. martā, 2021
Vija

Labdien! Vai, tiesu izpildītāju izpildu lietās veicot ieturējumus no darbinieka algas, ieturamā summa būtu aprēķināma proporcionāli nostrādātajam laikam, ja darbinieks, piemēram, slimojis, bijis bezalgas atvaļinājumā u. tml.? Paldies!

A
atbild:
12. martā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, parādniekam ieturējumus no kārtējā mēneša darba samaksas un tiem pielīdzinātajiem maksājumiem veic attiecīgā proporcionālā apmērā atkarībā no parādsaistību veida. Regulējums noteikts Civilprocesa likuma 594. pantā. Savukārt summas, uz kurām nevar vērst piedziņu, ir noteiktas likuma 596. pantā.