Kā izpirkt pašvaldības zemi

J
jautā:
02. martā, 2021
Erna K.

Labdien! Uz pašvaldības zemes ir manas ēkas un māja, kura ir ierakstīta zemesgrāmatā kā atsevišķs būvju īpašums. Ir vēlme izpirkt zemesgabalu, kas sastāv no 1 ha platības, uz kuras atrodas mans īpašums. Vai ir iespēja to izpirkt kadastrālas vērtības izcenojumā?

A
atbild:
04. martā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Zvērināta advokāte Jolanta Kramerovska LV portālā ir skaidrojusi, ka pašvaldībai piederošu īpašumu (kas nav dzīvojamās ēkas, bet ir nekustamais īpašums vai nekustamā īpašuma domājamā daļa, kapitālsabiedrība, kapitāla daļa vai cita manta, kura ir valsts vai pašvaldības īpašumā) privatizācija notiek saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”. Saskaņā ar iepriekš minētā likuma 31. panta noteikumiem jūs varat ierosināt pašvaldības īpašuma objekta privatizāciju. Ierosinājumi par pašvaldības īpašuma objektu privatizāciju iesniedzami attiecīgajai pašvaldībai. Pašvaldība attiecīgi pieņem lēmumu par objekta privatizāciju un nosaka privatizācijas pamatprincipus. Saskaņā ar iepriekš minētā likuma 35., 42. panta noteikumiem privatizējamā objekta nomnieks var realizēt pirmpirkuma tiesības.