Lasīšanai: 1 minūte

Kredīta ārpustiesas piedziņas process

J
jautā:
01. martā, 2021
Ilona

Labdien! Ja mans parāds pie kredītdevēja tiek nodots tālāk parādu piedziņai ar konkrētu summu, vai viņi (kredītdevēji) likumīgi var turpināt iekasēt soda naudu un kavējuma procentus par katru dienu?

A
atbild:
08. martā, 2021

Parādu ārpustiesas atgūšanas procesu Latvijā reglamentē Parādu ārpustiesas atgūšanas likums. Nesavlaicīgas kredīta atmaksas gadījumā jūsu parāda atgūšana var tikt nodota parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzējam.  Kavējuma procentu un soda naudu iekasēšanas kārtība ir noteikta jūsu un kreditora noslēgtajā aizdevuma līgumā, un puses ievēro šī līguma nosacījumus. Fakts, ka parādu atgūšana ir nodota parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzējam, neatceļ jūsu pienākumu ievērot aizdevuma līguma nosacījumus.