Lasīšanai: 1 minūte

Hidrotehniskās būves ierīkošana

J
jautā:
15. februārī, 2021
Diāna

Labdien! Situācija ir šāda: 10 zemes īpašnieki grib pieslēgties pie centrālās kanalizācijas. Ir jāvelk 300 metri, un kanalizāciju sanāk vilkt caur pašvaldības zemesgabalu (īpašnieks ir pašvaldība). Vai pašvaldība var atteikt (jo šobrīd tā bez pamatojuma ir atteikusi)? Kā mums rīkoties šādā situācijā? Jau iepriekš liels paldies!

A
atbild:
01. martā, 2021

Vispirms jums jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu par būvniecības ieceri (kanalizācijas pieslēguma izveidi). Pašvaldība saskaņā ar teritorijas plānojuma un attīstības plānu sniegs jums skaidrojumu, kā šāda iecere var tikt realizēta un kādus zemesgabalus (tostarp ceļus) tas skar. Varbūt jūsu izvēlētais būvniecības veids neatbilst pašvaldības teritorijas plānojumam un šāda būvniecība ir iespējama citādā veidā.