Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Lai atgūtu pārmaksāto nodokli, jāiesniedz gada ienākumu deklarācija

J
jautā:
15. februārī, 2021
Sandis

Kā privātpersonai internetā iesniegt deklarāciju, lai saņemtu pārmaksāto nodokli?

A
atbild:
18. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Fiziskā persona var iesniegt gada ienākuma deklarāciju, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem (izglītību, medicīnu, zobārstniecību, iemaksām pensiju fondos u. c.), ja gadā nav piemērots neapliekamais minimums, atvieglojumi par apgādājamajiem vai citādi izveidojusies nodokļa pārmaksa. Deklarāciju var iesniegt Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS).

Deklarāciju var iesniegt, sākot ar 1. martu. Informācija un pamācība, kā iesniegt deklarāciju, ir atrodama VID tīmekļvietnē.