Lasīšanai: 1 minūte

Vai būs dīkstāves pabalsts

J
jautā:
15. februārī, 2021
Алла

Я с декабря месяца 2020 года нахожусь на больничном листе. После закрытия больничного листа я буду получать dīkstāves pabalst? Я пенсионерка получаю латвийскую пенсию в размере 102 евра и российскую пенсию.

No decembra man ir darbnespējas lapa. Vai pēc tās noslēgšanas saņemšu dīkstāves pabalstu? Esmu pensionāre, saņemu Latvijas pensiju (102 eiro) un KF pensiju.

A
atbild:
18. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ir noslēgta darbnespējas lapa, ir jāatgriežas darbā. Ja Covid-19 dēļ uzņēmumā darbiniekiem ir dīkstāve, uzņēmējs var vērsties Valsts ieņēmumu dienestā un saņemt dīkstāves atbalstu saviem darbiniekiem, kas ir dīkstāvē un nestrādā. Par saviem darbiniekiem pieteikumu iesniedz darba devējs. Ja ir tāda situācija, darba devējam jājautā, vai viņš ir iesniedzis vai sniegs pieteikumu šī atbalsta saņemšanai.

Informācija par atbalstu uzņēmumiem un darbiniekiem saistībā ar Covid-19 ir atrodama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē.