E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22520
Lasīšanai: 3 minūtes

Darba devējam jāzina, ka nodarbinātā veselības stāvoklis atbilst veicamajam darbam

J
jautā:
13. februārī, 2021
Gurams

Labdien! Lūdzu jūsu paskaidrojumu: kādus dokumentus personai ar 3. profesionālās invaliditātes grupu ir pienākums iesniegt darba devējam pēc viņa pieprasījuma? Darbs ir saistīts ar lielu fizisko slodzi. Paldies jau iepriekš.

A
atbild:
22. februārī, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Darba pretendentam ir pienākums sniegt informāciju darba devējam par savu veselības stāvokli un profesionālo sagatavotību, ciktāl tai ir būtiska nozīme darba līguma noslēgšanā un paredzētā darba veikšanā.

Darba devējam ir pienākums personu nosūtīt uz pirmreizējo veselības pārbaudi, ja personu paredzēts nodarbināt darbā, kur viņas veselības stāvokli ietekmē veselībai kaitīgie darba vides faktori, vai personu paredzēts nodarbināt darbā īpašos apstākļos – bīstamos darbos, kur pastāv augsts nelaimes gadījumu risks pašam nodarbinātajam vai apkārtējiem.

Uz pirmreizējo veselības pārbaudi personas nosūta pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas, izsniedzot aizpildītu obligātās veselības pārbaudes karti.

Obligātās veselības pārbaudes mērķis ir nodarbinātā veselības aizsardzība. Tā ir nepieciešama, lai noteiktu, vai personas veselības stāvoklis atbilst veicamajam darbam un ir pieļaujams šai personai strādāt darbavietās, kur viņas veselības stāvokli ietekmē veselībai kaitīgie darba vides faktori un īpašie apstākļi.

Pēc obligātās veselības pārbaudes veikšanas darbinieks iesniedz darba devējam obligātās veselības pārbaudes karti ar arodārsta atzinumu.

Ja darbinieka veselības stāvoklis pastāvošo darba tiesisko attiecību ietvaros ir pasliktinājies, darbiniekam ir pienākums par to informēt darba devēju un lūgt darba devējam nosūtīt darbinieku uz ārkārtas obligāto veselības pārbaudi, lai pārliecinātos, ka nodarbinātā veselības stāvoklis atbilst veicamajam darbam.

Arodslimību ārsts, veicot nodarbinātā obligāto veselības pārbaudi sniedz atzinumu par izmeklējamās personas veselības stāvokļa atbilstību vai neatbilstību veicamajam darbam. Pēc obligātās veselības pārbaudes veikšanas darbinieks iesniedz darba devējam obligātās veselības pārbaudes karti ar arodārsta atzinumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 12 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU