TĒMA: Tieslietas

Paternitātes un radniecības noteikšana ar DNS analīzi

J
jautā:
10. februārī, 2021
Sanita

Esmu laulībā. Biju prom no vīra. Iepazinos ar vīrieti un paliku stāvoklī. Dēls piedzima, bet bērna tēvs bija Vācijā, un dzimšanas apliecībā ir ierakstīts, ka mans vīrs ir bērna tēvs (bet tēvs viņš nav). Pēc mēneša bērna tēvs nomira (bioloģiskais). Vecvecāki grib DNS analīzi. Kā var uztaisīt DNS testu ar vecvecākiem? Vai vīra piekrišana ir vajadzīga? Vīrs negrib dot piekrišanu. Kur labāk būtu taisīt DNS testu, lai tam būtu juridisks spēks?

A
atbild:
23. aprīlī, 2021
Ilona Barkovska
juriste

Ar DNS testu var noteikt paternitāti un radniecību.

Ja uz analīzes veikšanu ierodas viens no bērna vecākiem, lai bērnam veiktu DNS testu un noteiktu radniecību ar iespējamiem vecvecākiem, tad vīra piekrišana nav nepieciešama.

DNS analīzi Latvijā var veikt Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā vai SIA “Genera”.

Plašāk par to, kur un kā var veikt DNS analīzi, var izlasīt portālā publicētajās atbildēs uz līdzīgiem jautājumiem šeit un šeit.