Lasīšanai: 1 minūte

Piespiedu dalītā īpašuma gadījumā par zemes nomas maksu vienojas

J
jautā:
09. februārī, 2021
Kristaps

Labdien! Pašam pieder dzīvoklis. Dzīvoklim piesaistītā zeme pieder citam īpašniekam. Cik lielu nomas maksu šogad viņš var prasīt? Vai 4% no kadastrālās vērtības?

A
atbild:
09. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja tā ir piespiedu dalīta īpašuma situācija, kad ēkas īpašnieks lieto citai personai piederošu zemesgabalu, abas puses vienojas par zemes nomas attiecībām un nomas maksu. Pašreiz nomas maksai nav noteikti ierobežojošie procenti no kadastrālās vērtības.

Ja par nomas maksu nespēj vienoties, tad ieinteresētā puse var vērsties ar prasības pieteikumu tiesā.

Tas nenozīmē, ka viena puse (zemes īpašnieks) var prasīt nepamatoti augstu zemes nomas maksājumu vai otra puse (ēkas, dzīvokļa īpašnieks) – maksāt nesamērīgi mazu nomas maksu. Civillikuma 2120. pants noteic, ka nomas maksai jābūt patiesai atlīdzībai par lietas lietošanu un tādēļ to nedrīkst nolikt tikai izskata pēc.