Lasīšanai: 1 minūte

Summētā darba laika organizācija

J
jautā:
03. februārī, 2021
Paula

Labdien! Vai ir pieņemami nodarbināt darbinieku trīs dienas pēc kārtas no 19.30 līdz 07.30 (pirmdiena–trešdiena)? Ceturtdienu dod brīvu, piektdien liek astoņu stundu darba dienu.

A
atbild:
15. februārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Sniegtais apraksts norāda, ka darbiniekam ir nolīgta summētā darba laika uzskaite un darbs tiek organizēts saskaņā ar maiņu grafiku. Darbinieks tostarp nedēļas ietvaros veic nakts darbu, par ko ir aprēķināma attiecīga piemaksa.

Summētā darba laika gadījumā darba devējs nevar nodarbināt darbinieku 24 stundas pēc kārtas, un vienas nedēļas ietvaros kopējais nostrādātais laiks nevar pārsniegt 56 stundas. Tāpat darba devējs ir tiesīgs noteikt pa dienām atšķirīgu darba stundu skaitu, ievērojot noteiktos maksimālos nedēļas darba stundu ietvarus. Maiņu darba gadījumā darba devējs nedrīkst nodarbināt darbinieku divas maiņas pēc kārtas. Pēc maiņas darbiniekam ir piešķirama atpūta. Konkrētajā situācijā darbinieks kopumā ir nodarbināts 40 stundas nedēļā, kas ir atbilstoši normālajam darba laikam.