TĒMA: Mājoklis

Pašvaldības dzīvokli piedāvā izīrēšanai likumā noteiktā secībā

J
jautā:
03. februārī, 2021
Eddy

Labdien! Vai neprivatizētu domes dzīvokli es pats varu pārrakstīt uz cita cilvēka vārda?

A
atbild:
11. martā, 2021
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Ar “pārrakstīšanu” parasti tiek domāta īpašnieka maiņa zemesgrāmatā, “pārrakstīt” īpašumu var tikai nekustamā īpašuma īpašnieks vai pilnvarotā persona. Tomēr jautājumā tiek norādīts, ka tas ir “domes” dzīvoklis, precīzi izsakoties, tas ir pašvaldības dzīvoklis.

Ne kura katra persona atbilst pašvaldības dzīvokļa īrēšanas priekšnoteikumiem, skatīt arī saistīto rakstu “Pašvaldība var piešķirt dzīvokli likumā īpaši noteiktos gadījumos”. Noteikumi pašvaldības dzīvokļa izīrēšanai ir uzskaitīti katras pašvaldības saistošajos noteikumos (ja tādi attiecīgajā pašvaldībā ir izdoti) un likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”. Savukārt iepriekšminētā likuma 17. pants tiešā veidā noteic, ka neizīrētu pašvaldības dzīvojamo telpu vispirms piedāvā īrēt:

  1. personām, kurām neatliekami sniedzama palīdzība;
  2. personām, kuras ar dzīvojamo telpu nodrošināmas pirmām kārtām;
  3. personām, kuras ar dzīvojamo telpu nodrošināmas vispārējā, ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem noteiktā kārtībā.

Līdz ar to, ievērojot likuma noteikumus un rindas kārtību, nodot domes dzīvokli tālākai īrēšanai kādai citai personai ir praktiski neiespējami.