Viena vecāka ienākumi neatbrīvo otru vecāku no uzturdošanas pienākuma bērnam

J
jautā:
03. februārī, 2021
Annija

Pašreiz apgūstu profesionālo vidējo izglītību, un tuvojas kvalifikācijas prakse. Prakses vieta piedāvā samaksu, bet vai tajā laikā es saņemšu uzturlīdzekļus, ja prakses vieta sniedz samaksu?

A
atbild:
15. martā, 2021
Ilona Barkovska
juriste

Apstāklis, ka bērna māte saņems atlīdzību par praksi, neatbrīvo bērna tēvu no pienākuma dot uzturu savam bērnam.

Viena vecāka ienākumi neietekmē otra vecāka pienākumu kā tādu nodrošināt uzturu kopīgam bērnam.

Saskaņā ar Civillikuma 179. panta pirmo daļu vecāku pienākums ir samērā ar savām spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. Strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa. Un saskaņā ar šā panta otro daļu pienākums gādāt par bērna uzturēšanu neizbeidzas, ja bērns ir šķirts no ģimenes vai nedzīvo kopā ar vienu no vecākiem vai abiem vecākiem.